Hidrolik Asansörler

Bina sisteminde asansör dairesi olmayan fabrika mağaza apartman otomobil plaza ve servisleri otoparklar vb. binalarda yük veya insan taşımak amacı ile yapılan asansör sistemleridir genellikle 30 m Seyir 40 Tona kadar Taşıma Kapasitesi olan  trafik yoğunlu fazla olmayan binalarda asansör makine odası yapılamıyor ise en ekonomik asansör çözümüdür. Sistem Seyir mesafesine bağlı olarak direkt (halatsız) veya endirekt (halatlı) olarak iki ayrı mantıkla uygulanabilir. Bina üzerine ekstra bir yük getirmemektedir yük tamamen zemine verilmektedir. Bina statiğini etkilememektedir. Projelendirme aşamasının montaj işleminin sonuna kadar tüm kademeler, uzman mühendis ve teknik ekiplerimiz tarafından takip edilerek, siz müşterilerimize en uygun şekli ile teslim edilir.

-Tahrik motoru sadece asansör yukarı giderken çalışır, aşağı yönde ise sistem kendi ağırlığı ile hareket eder. Bu avantaj herhangi bir olası arızada (enerji kesilmesi, sigorta atması gibi) ilave enerji kaynakları olmadan kabinin aşağı yönde hareketini sağlar.
-İniş hızı, çıkış hızına bağımlı olmadan yükseltilebilir. Bu avantaj, motor gücünü yükseltmeden, bina trafiğinin arttırılmasında kullanılabilir.